Dekorace ze starého proutěného prádelního koše

Pro přípravu hezké větší dekorace z jarních květů je možné využít taky starý proutěný koš na prádlo, který nám už dosloužil, ale je nám líto ho jen tak vyhodit. Využití najde například u hlavního vchodu vašeho domu.

Dekorace ze starého proutěného prádelního koše

Na přípravu klece bude kromě proutěného koše ještě potřebovat vrbové pruty, která můžeme nastříhat někde u rybníka nebo si je můžeme objednat taky přes internet. Loupané vrbové proutí hnědé nebo bílé barvy v délce 160 a 180 cm nabízí přes internet např. prodejce Šikovné proutí.

Dále budeme potřebovat zbytky jutového pytle a stahovací pásky. Pro přípravu samotné jarní dekorace se pak budou hodit kytky a zdobená vajíčka. Nejprve vrbové pruty připevníme stahovací páskou o koš na prádlo alespoň na dvou nebo třech místech, aby hezky drželi. Na druhém konci pruty stáhneme dohromady a svážeme provázkem.

Dovnitř dáme kytky a jutový pytel. Rozstřihaným jutovým pytlem schováme taky stahovací pásky z venkovní strany. Na pruty pak můžeme navázat ozdobné mašličky a vajíčka.

Jak se Vám nápad libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste nápad vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Vyzkoušejte vyhledávač hezkých pláži pro Vaši dovolenou na nejpláže.cz.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz