Jak předpěstovat sazenice v ruličkách od toaletního papíru

Pokud přemýšlíte jak letos připravit sazenice pro vaši zahradu máme pro vás jeden tip, který se objevil taky ve Vychytávkach Ládi Hrušky. Vyzkoušejte vypěstovat sazenice ze semínek v ruličkách od toaletního papíru. Jedná se o velmi ekologický postup, protože ruličky se jednoduše rozloží v záhonu. Pro vás to bude taky znamenat miň práce - sazenice nemusíte z ruliček vytahat jako u tradičního předpěstováni.

Jak předpěstovat sazenice v ruličkách od toaletního papíru

Ruličky je potřeba před použitím na přípravu sazenic malinko poupravit. Potřebujeme vytvořit dno jako u klasického kelímku. Toho docílíme tak, že si ruličky po obvodu z jedné strany nastřihněte na proužky v délce asi 2 až 3 cm. Délku volíme podle toho, aby po složení proužku dovnitř se vytvořil hezké dno. Dno pořádně zatlačíme, aby rulička zůstala na něm stát. Doporučujeme použít zespoda ještě položit mističku.Nasypeme zeminu, uděláme důlek a vložíme semínko, které opečováváme, zaléváme a udržujeme teplotu dle požadavku rostliny na klíčení.

Jak se Vám nápad libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste nápad vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Vyzkoušejte vyhledávač hezkých pláži pro Vaši dovolenou na nejpláže.cz.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz