Jak vyrobit sádrové houby jako dekorace na zahradu

Se sádrou se obyčejně potkáváme, když si něco zlomíme nebo když potřebujeme vyspravit doma díru ve zdi. Sádra ale poskytuje prostor pro širší využití. Může nám například pomoct při realizaci kreativních nápadu na naši zahrádce.

Jak vyrobit sádrové houby jako dekorace na zahradu

Ze sádry můžeme vyrobit houby, kterými pak ozdobíme okrasné záhony kolem našich domovů. Ze všeho nejdřív si rozděláme sádru. Doporučujeme použít pro přípravu PET láhev. u které odstřihneme hrdlo se zátkou. Pracujeme v rukavicích, protože sádra působí agresívně na lidskou pokožku.

Jako formu pro přípravu nohy houby použijeme ruličku z toaletního papíru. Na klobouček použijeme plastovou mističku, kterou vysteleme igelitem. Igelit udělá povrch klobouku zajímavějším. Objeví se na něm vrásnění a každá houba je pak originál. Na formu pro menší houbičku můžeme použít například kelímek od paštiky. Do formy pro klobouk vylijeme sádru nasadíme nohu z ruličky, dolijeme zbytek a nakonec zapíchneme hřebík, aby nám houba na zahrádce v půdě hezky stála.

Po zatvrdnutí se zbavíme zbytku formy nožem a sádrovou houbu ještě jemně probrousíme a vybarvíme dle naši fantazie. Nakonec barvu zafixujeme proti nepřízni počasí lakem. 

Jak se Vám nápad libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste nápad vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Vyzkoušejte vyhledávač hezkých pláži pro Vaši dovolenou na nejpláže.cz.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz